Superfoods - zdrowa żywność
Category

Zdrowa żywność – opis produktu

Moja propozycja opisu chlorelli w proszku firmy Purella Superfoods:

Purella Superfoods: chlorella w proszku – mistrz detoksu

Codziennie jesteś narażona na wpływ toksyn zanieczyszczających nasze środowisko. Nawet jeśli starasz się dbać o zróżnicowaną dietę i prowadzenie zdrowego trybu życia, to może okazać się niewystarczające. Warto wspomóc naturalne mechanizmy, które oczyszczają Twój organizm. W tej dziedzinie mistrzem jest jednokomórkowa słodkowodna alga – chlorella.

Superfood chlorella – oczyszczające uzupełnienie codziennej diety

Chlorella zawdzięcza swój zielony kolor dużej ilości chlorofilu. Jest to związek chemiczny, który umożliwia algom produkowanie niezbędnych do życia cukrów. Ale gdy znajdzie się w ludzkim organizmie, przyczynia się do sprawniejszego usuwania szkodliwych produktów przemiany materii. Wspomaga pracę wątroby i wiąże toksyny, aby jak najszybciej się ich pozbyć.

Jeśli Twoim celem jest utrata wagi, dodanie chlorelli do posiłku pomoże Ci dłużej odczuwać sytość, co ułatwi pozostanie w deficycie kalorycznym. To dzięki wysokiej zawartości błonnika. Poza tym, ta zielona alga dobrze działa na trawienie i przyczynia się do lepszej regeneracji organizmu po treningu. Duża ilość białka (do 58%) zawarta w chlorelli pomaga w budowie masy mięśniowej oraz zachowaniu zdrowych kości. Jest to bardzo wartościowe białko, ponieważ zawiera wszystkie niezbędne aminokwasy egzogenne, które musimy dostarczać sobie z pożywieniem. To sprawia, że chlorella jest świetnym superfood dla wegan.

Chlorella zawiera również wielonienasycone kwasy tłuszczowe ważne dla funkcjonowania układu odpornościowego oraz witaminę A, która odpowiada m.in. za dobry wzrok, zdrową skórę, włosy, paznokcie i nabłonek układu pokarmowego. Dzięki jej regularnemu stosowaniu, możesz poczuć się dobrze w swojej zdrowej i pięknej skórze.

Chlorella – superfood w kuchni

Tych cudownych właściwości możesz doświadczyć dodając jedną łyżeczkę, czyli 3 g, chlorelli do któregoś posiłku. Sprawdź, jak smakuje chlorella w: 

  • koktajlu,
  • zupie,
  • deserze,
  • cieście.

Zabarwi jedzenie na pozytywnie zielony kolor i stanie się częścią Twojego zdrowego stylu życia.

Stosuj się do zalecanej dziennej dawki spożycia chlorelli: 3 g = 1 łyżeczka

Skład: 100% sproszkowana chlorella z Korei Południowej, 21 g

Opakowanie zawiera 7 porcji produktu.

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *